خرمشهر را خدا آزاد کرد


حیف است و واقعا بی انصافی است به سوم خرداد برسیم و از سوم خرداد نگوئیم....... 

از آن روز حماسه و مقاومت و پیروزی سخن نرانیم...... 

سوم خرداد ماندگارترین روز در تاریخ این مرز و بوم است...... 

بسیار کم لطفی است از شهیدان عزیز سوم خرداد نگوئیم آنانی که سوم خرداد را آفریدند...... 

از خرازی و کاظمی و همت و باکری و زین الدین و ردانی پور و صیاد شیرازی و......همه رزمندگان دلاور و جان برکف سخن نگوئیم...... 

سوم خرداد در تاريخ ايران اسلامي روزي است به ‌يادماندني و جاودانه كه همواره در تقويم ما خواهد درخشيد.

در سومين روز از خرداد 1361 شهر خونين شهر دوباره به دامان ايران بازگشت و همگان با چشم خويش معجزه الهي را ديدند. آزادي خرمشهر، آرزوي هر ايراني بود كه هر لحظه آن را از خداوند تمنا مي‌كرد.

در سوم خرداد 1361 خرمشهر پس از 575 روز اشغال و با وجود استحكامات زيادي كه در اين شهر بود و نيروهاي فراوان محافظ آن، با همت و تلاش رزمندگان آزاد شد.

آن روز لبخندها بر لب‌ها نشست و جوانه اميد در دل ها روييد. ياد شهيدان مظلوم و غريب خرمشهر اشك‌ها را جاري ساخت. اشكي كه با اشك شوق در هم آميخت. آن روز ايران همه خرمشهر شده بود و خرمشهر ايراني كوچك كه به مردان و زنانش مي‌باليد.

فتح خرمشهر ثمره حماسه آفريني و رشادت و مقاومت همه مردم ايران بود. آنها كه از اعزام فرزندانشان به جبهه‌ها دريغ نمي‌كردند و همزمان با تشييع شهيدانشان عزيزان ديگري را به جبهه‌ها مي‌فرستادند. روز فتح خرمشهر روزي نيست كه بتوان آن را فراموش كرد و يا بدان بي اعتنا بود. 

درسوم خرداد یاد و خاطره همه دلاورمردانی را که آسایش امروز را مدیون و مرهون جانفشانی آنان می باشیم گرامی داشته و به روح بلندشان و امام (ره) شهیدان همیشه زنده سلام ودرود می فرستیم.


مشخصات

  • منبع: http://isfhm.blogfa.com/post-344.aspx
  • کلمات کلیدی: خرداد ,خرمشهر ,نگوئیم ,خرداد 1361 , سوم خرداد ,خرداد نگوئیم
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها